arsiv-calismalarina-destek

Haberler

Göndereceğiniz haberler için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atınız.


Dersim DHF Tutsaklarla Dayanışma İçin Yürüyüş Düzenledi

DERSİM (15.07.2014) - DHF 'nin çağrısıyla dün saat 19.00’da Sanat Sokağı’nda bir araya gelen kitle, Seyit Rıza Meydanı’na yürüyerek devrimci tutsaklarla dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.

Devamını oku...

Uyuşturucu, Çeteleşme Ve Yozlaşmaya Karşı Kitlesel Yürüyüş

İSTANBUL (13.07.2014) - Saat:21.00'de Alibeyköy Saya Yokuşu’nda uyuşturucuyla, yozlaşmayla ve çeteleşmeyle mücadele etmek için  Demokratik Haklar Federasyonu ( DHF )'nin de arasında bulunduğu Karadolap Halk İnisiyatifi'nin düzenlemiş olduğu yürüyüş kitlesel bir katılımla gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Mollaköy Kültür Sanat Ve Doğa Festivali Çalışmaları Sürüyor!

ERZİNCAN (13.07.2014) - Erzincan'a bağlı Mollaköy'de düzenlenilecek olan Mollaköy Kültür Sanat ve Doğa Festivali'nin çalışmaları sürüyor.

Devamını oku...

Pembelik Barajı Mahkeme Kararına Rağmen Devam Ediyor

DERSİM (13.07.2014) - Nazımiye ilçesine bağlı Aşağı Doluca köyünde bir araya gelen kitle Dersim ile Elazığ arasında bulunan Peri Çayı üzerinde yapımı tamamlanmak üzere olan Pembelik Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan Hızır Gölü'nde son dualarını ederek baraj projelerini protesto etti.

Devamını oku...

Alibeyköy’de Yozlaşmaya Ve Uyuşturucuya Karşı Halk Toplantıları Devam Ediyor

İSTANBUL (12.07.2014) - Alibeyköy Saya Yokuşu’nda, uyuşturucu ve yozlaşmaya karşı toplantı gerçekleştirildi.

Devamını oku...

DHF Dersim'den Tutsaklarla Dayanışmayı Büyütme Çağrısı

DERSİM (12.07.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Dersim Örgütlülüğü, devrimci tutsaklarla dayanışmak için yapılacak olan yürüyüşe katılım çağrısında bulundu.

Devamını oku...

Eskişehir Ali İsmail Korkmaz İçin Yürüdü

ESKİŞEHİR (11.07.2014) - Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz'ın katledişinin yıl dönümünde, kitlesel katılımla anma yürüyüşü düzenlendi.

Devamını oku...

DHF Dersim Örgütlülüğünden Başsağlığı Mesajı

DERSİM (09.07.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu Dersim örgütlülüğü uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Pir Ahmet Sürgeç (Aydın) için bir açıklama yayınladı.

Devamını oku...

DHF Alibeyköy’de Yozlaşmaya Karşı Mücadeleyi Sürdürüyor

İSTANBUL (09.07.2014) - Alibeyköy Saya Yokuşu’nda bir araya gelen DHF üyeleri, uyuşturucuya, çeteleşmeye ve yozlaşmaya karşı sokak sokak gezerek halkı bilgilendirirken, birlikte mücadele vurgusu yaptı .

Devamını oku...

Katil Polis Ahmet Şahbaz Tutuklandı (Video Haber)

ANKARA (07.07.2014) – Gezi Ayaklanması sırasında Ethem Sarısülük'ü katleden polis Ahmet Şahbaz'ın yargılanmasına Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilirken, Şahbaz'ın tutuklanmasına karar verildi.

Devamını oku...

Alibeyköy’de Yozlaşmaya Ve Uyuşturucuya Karşı Halk Toplantısı

İSTANBUL (07.07.2014) - Dün saat 17.00’de Alibeyköy Saya Yokuşu’nda halk toplantısı düzenlenerek yozlaşma ve uyuşturucuya karşı mücadele çağrısı yapıldı.

Devamını oku...

Ankara’da Sivas Katliamı Lanetlendi

ANKARA (03.07.2014) – Sivas katliamında hayatını kaybedenler Ankara yapılan yürüyüşle anılırken katliam bir kez daha lanetlendi.

Devamını oku...

İzmir'deki 2 Temmuz Anmasına Polis Saldırdı

İZMİR (03.07.2014) - İzmir'de 2 Temmuz Sivas Katliamı'nda hayatını kaybedenleri anmak için, Alevi Bektaşi Federasyonu'nun çağrısıyla bir araya gelen aralarında Demokratik Haklar Federasyonu'nun da olduğu Emek ve Demokrasi Güçleri, Basmane Meydanı'nda toplanarak Konak'a yürümek istedi.

Devamını oku...

Gemlik’te Sivas Katliamı Protesto Edildi

BURSA (03.07.2014)- Gemlik Dersimliler Derneği ve Cemevi’nin çağrısıyla Sivas’ta katledilen 33 kişiyi anmak için yürüyüş düzenlendi.

Devamını oku...

Eskişehir'de Sivas Katliamı'nda Hayatını Kaybedenler Anıldı

ESKİŞEHİR (03.07.2014) - Eskişehir halkı 2 Temmuz Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden 33 kişi için anma yürüyüşü düzenledi.

Devamını oku...

Eskişehir '' Sivas Katliamı Anması'' İçin Çağrıda Bulundu

ESKİŞEHİR (01.07.2014) - Eskişehir'de Emek ve Demokrasi Güçleri 2 Temmuz Sivas katliamı anması için çağrıda bulundu.

Devamını oku...

Eskişehir'de DHF Üyesine Yapılan İşkenceler Protesto Edildi

ESKİŞEHİR (02.06.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Eskişehir örgütlülüğü DHF üyesi Ceren Ünver’e yapılan işkenceleri düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.

Devamını oku...

Hozat'ta Film Gösterimi

DERSİM-HOZAT (01.06.2014)  -  Demokratik Haklar Federasyonu Hozat’ta Can Dündar’ın yönetmeni olduğu Göz Dağı adlı belgeselin gösterimini yaptı.

Devamını oku...

Eskişehir'de Polis DHF Üyesini Kaçırarak İşkence Yaptı

ESKİŞEHİR (02.06.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu üyesi Ceren Ünver'e 2 Haziran gecesi sivil polisler tarafından kaçırılarak işkence yapıldı.

Devamını oku...

Antalya'da Gezi Ayaklanmasında Yaşamını Yitirenler Anıldı

ANTALYA (01.06.2014) - Gezi Ayaklanması'nın birinci yılını ve Gezi şehitlerini anmak için Antalya'da bir anma programı düzenlendi.

Devamını oku...

Dersim'de Gezi Eylemi

DERSİM (31.05.2014) - DHF'nin de bileşeni olduğu Dersim Dayanışması'nın çağrısıyla Sanat Sokağı'nda "Gezi’den Soma’ya Katleden Devlettir, Her yer Taksim Her yer Direniş" pankartı arkasında bir araya gelen kitle Seyit Rıza Meydanı'na doğru yürüyüş gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Eskişehir'de Direniş Kaldığı Yerden Devam Ediyor

ESKİŞEHİR (31.05.2014) - Eskişehir'de Gezi Ayaklanması'nın birinci yıl dönümünde direniş kaldığı yerden devam ediyor.

Devamını oku...

Dersim'de Gezi İçin Çağrı

DERSİM (31.05.2014) - Dersim Demokratik Haklar Federasyonu  Gezinin 1. yıl dönümü Dersim Dayanışmasının düzenleyeceği yürüyüşe çağrı yaptı.

Devamını oku...

Dersim’de Faşizm Direnenlere Azgınca Saldırmaya Devam Ediyor

DERSİM (26.5.2014)  -  Dün akşam saat 21.00 civarında Siğenk Mahallesinde çıkan olaylarda iki kişi mesnetsiz bir şekilde hiçbir gerekçe gösterilmeden işkence edilerek gözaltına alındı.

Devamını oku...

Trans X Dersim’de Gösterime Giriyor

DERSİM  (26.05.2014) – DKH’nin organize ettiği etkinlikteTrans X filmi Dersim’de gösterime giriyor.

Devamını oku...

Dersim’de Halk Cephesine Yapılan Operasyon Protesto Edildi

DERSİM (25.05.2014) - Dersim’de Halk Cephesi üyelerine yönelik yapılan operasyon için basın açıklaması yapıldı.

Devamını oku...

Katliamcı Devlet Protesto Edildi!

ADANA (25.05.2014) - Adana Demokrasi Platformu'nun çağrısıyla Uğur Kurt'un katledilmesi ve bunla birlikte yaşanan saldırılar protesto edildi.

Devamını oku...

Kadıköy'de Emekçiler Taşeronlaşmaya Karşı Alanlara Çıktı

İSTANBUL (25.05.2014) - Kadıköy’de DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB, TTB ve TDB’nin çağrısıyla “Taşeron ölüm demekti, yasaklansın” şiarıyla yüzlerce emekçi taşeron sistemine karşı miting alanındaydı.

Devamını oku...

Aleviler “Artık yeter” Dedi!

İSTANBUL (25.05.2014) - Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz’ın katledilmesini protesto eden Alevi kurumları ve aralarında DHF’nin de bulunduğu devrimci, demokratik kitle örgütleri bugün Şişli’den Osmanbey’e yürüyerek Alevilere karşı katliamlara ve devlet terörüne  “Artık yeter” dedi.

Devamını oku...

Okmeydanı’nda Yaşanan Polis Terörü Protesto Edildi

ERZİNCAN (25.05.2014) - Erzincan'da dün DHF'nin de bileşeni olduğu Erzincan Demokrasi Bileşeni düzenlediği yürüyüş ve basın açıklaması ile Okmeydanı'nda yapılan katliamı ve günlerdir sürmekte olan devlet terörünü protesto etti.

Devamını oku...

Gemlik’te Okmeydanı’ndaki Polis Katliamı Protesto Edildi

BURSA (25.05.2014) - Dersimliler Derneği ve Gemlik Cemevinin çağrısıyla toplanan kitle Okmeydanı’nda hayatını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz’ı andı.

Devamını oku...

Soma İçin Ankara ‘da İnsan Zinciri

ANKARA (25.05.2014) - Ankara Dayanışması, bileşeni DHF’nin de yer aldığı soma katliamını protesto etmek için insan zinciri oluşturdu.

Devamını oku...

Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın

ANKARA (25.05.2014) - Hasta Mahpuslara Özgürlük İnsiyatifi 11. haftasında Güven Park’ta oturma eylemine devam etti.

Devamını oku...

Mersin Uğur Kurt İçin Yürüdü

MERSİN (24.05.2014) – Mersinliler Okmeydanı’nda Uğur Kurt’un polis tarafından katledilmesini dün gerçekleştirdikleri yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto ettiler.

Devamını oku...

DHF’den Kadıköy ve Şişli Mitingine Çağrı

İSTANBUL (24.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu, sendika konfederasyonlarının ve Alevi örgütlerinin 25 Mayıs Pazar günü iki ayrı yerde düzenleyeceği mitinglere katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku...

DHF: Katillerden Hesap Sormak İçin Okmeydanı’na

İSTANBUL (23.05.2014) - DHF, dün Okmeydanı’nda polisin açtığı ateş sonucu önce Uğur Kurt'un ardından da dün gece ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yaptığı açıklamada, tüm halkı katillerden hesap sormak için Uğur Kurt'un cenazesini sahiplenmeye çağırdı.

Devamını oku...

Denizli’deki Polis Terörü Protesto Edilecek

DENİZLİ (23.05.2014) - Denizli’de Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya anması sırasında gözaltına alınarak polisin işkencelerine maruz bırakılan aralarında Demokratik Gençlik Hareketi faaliyetçilerinin de olduğu devrimcilere yönelik polis saldırıları yarın Denizli’de yapılacak eylemle protesto edilecek.

Devamını oku...

Yarın Soma İçin AKP’ye Yürünecek

İSTANBUL  (22.05.2014) - Devrimci Anarşist Faaliyet, Demokratik Haklar Federasyonu, Devrimci Hareket, Emek ve Özgürlük Cephesi, Halk Cephesi, Kaldıraç, Proleter Devrimci Duruş “Soma’nın katili sermayesiyle, AKP’siyle devlettir-Hesap soralım” şiarıyla yarın saat 19.00’da Şişli Camii önünde toplanarak AKP’ye yürüyecek.

Devamını oku...

Dersim’de Devletin Baskı Politikası Hız Kesmiyor

DERİSM (21.05.2014) - Dersim’ de bugün saat 15.00 sıralarında Halk Cephesi ve Dersim Demokratik Haklar Derneğinin bulunduğu sokakta Halk Cepheli bir kişi polis tarafından işkence yapılarak gözaltına alınmaya çalışıldı.

Devamını oku...

Antalya'da Kaypakkaya Anması

ANTALYA (19.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu, Diyarbakır zindanlarında katledilişinin 41.yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya'yı anmak İçin Antalya'da bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Eskişehir'de Kaypakkaya Anması

ESKİŞEHİR (19.052014) - Eskişehir'de katledilişinin 41. yılında komünist önder İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler anması yapıldı.

Devamını oku...

Ovacık'ta Kaypakkaya Anması Düzenlendi

DERSİM-OVACIK (18.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu Ovacık örgütlülüğü ölümsüzlüğünün 41. Yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı yaptığı bir etkinlikle andı.

Devamını oku...

Bursa’da Kaypakkaya Anması

BURSA (19.05.2014) - Amed zindanlarında katledilişinin 41.yılında Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya Bursa'da DHF, PARTİZAN, BDSP ve HDK'nın örgütledigi ve birçok kurumunda desteklediği yürüyüş ve basın açıklaması ile anıldı.

Devamını oku...

Dersim’de Kitlesel Kaypakkaya Anması (Video Haber)

DERSİM (18.05.2014) - Komünist önder İbrahim Kaypakkaya dün Dersim’de DHF’nin çağrısıyla kitlesel bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla anıldı.

Devamını oku...

Kaypakkaya Mezarı Başında Anıldı

ÇORUM (19.05.2014) - Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya katledilişinin 41. Yılında Çorum’un Karacakaya köyünde bulunan mezarı başında anıldı.

Devamını oku...

Adana’da 18 Mayıs Anması

ADANA (19.05.2014) - Adana’da DHF, Devrimci Hareket, Kaldıraç, SYKP’nin örgütlediği Kaypakkaya anması gerçekleştirildi.

Devamını oku...

İbrahim Kaypakkaya Ankara’da Anıldı

ANKARA (19.05.2014) - Kolej Meydanı’nda ‘’18 mayıs devrim şehitlerini anıyoruz’’ şiarıyla bir araya gelen Ankara DHF’nin de örgütleyicisi olduğu BDP, 78’liler Girişimi, Partizan, SODAP, EHP, ESP, Ankara Dersimliler Derneği, PSAKD, BDSP, EMEP ve birçok demokratik kurumlarla yürüyüş gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Denizli’de Kaypakkaya Anmasında Gözaltı Terörü

DENİZLİ (18.05.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu Denizli örgütlülüğünün Kaypakkaya’yı anmak için bugün Candoğan Parkı’nda düzenlediği yürüyüşe polis saldırdı.Saldırıda 6 DGH’li darp edilerek gözaltına alındı.

Devamını oku...

İzmir'de Kaypakkaya Anması

İZMİR (18.05.2014) - İzmir’de DHF ve Devrimci Hareket’in çağrısıyla Kaypakkaya’yı anma yürüyüşü düzenlenerek “Kaypakkaya’yı savunmak, Soma maden ocağında yaşanan katliamın, Soma Holding, devlet ve onun hükümetinin işbirliğiyle gerçekleştirildiğini net bir şekilde ifade etmektir.” dendi.

Devamını oku...

DHF’den Soma Holding’e Eylem Çağrısı

İSTANBUL (18.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu Soma Holding’e ait Spine Tower önünde yapılacak olan yürüyüşe çağrıda bulundu.

Devamını oku...

DDHD’den Soma Katliamı Protestosu (Video Haber)

DERSİM (18.05.2014) - Dersim Demokratik Haklar Derneği Soma’da yaşanan katliamla ilgili temsili olarak tabutlu eylem gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Denizli’de 18 Mayıs Anmasına Çağrı

DENİZLİ (17.05.20014)– Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Denizli İl örgütlülüğü, Amed zindanlarında katledilişinin ve ölümsüzlüğünün 41. yılında komünist önder İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler için yapacağı anmaya üye ve taraftarlarına katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku...

Kaypakkaya Anmasına Çağrı!

İZMİR (17.05.2014) – DHF İzmir örgütlülüğü, komünist önder İbrahim Kaypakkaya için düzenleyeceği etkinliğe tüm üye ve taraftarlarını davet etti.

Devamını oku...

Eskişehir'deki Kaypakkaya Anmasına Katılım Çağrısı

ESKİŞEHİR (17.05.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu Eskişehir Örgütlülüğü, komünist önder İbrahim Kaypakkaya ile Haki Karer ve Dörtler anma eylemini, meşaleli yürüyüş ve basın açıklamasıyla gerçekleştirecek.

Devamını oku...

Adana’da 18 Mayıs Çağrısı

ADANA (17.05.2014) - DHF Adana İl Örgütlülüğü, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı katledilişinin 41.yılında yapacağı yürüyüş ve basın açıklamasıyla anacak.

Devamını oku...

Soma Katliamı Ve Polis Terörü Teşhir Edildi

ÇANAKKALE  (17.05.2014) - DHF Çanakkale’nin de bileşeni olduğu Çanakkale Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yapılan çağrı ile bir araya gelen Çanakkale halkı saat 18.00da toplanarak Soma katliamını ve polis terörünü teşhir etmeye devam etti.

Devamını oku...

DHF Ankara Çorum’a Gidecek

ANKARA (17.05.2014) – DHF Ankara 18 Mayıs’ta komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın mezarı başında olacak.

Devamını oku...

İzmir'de Soma Protestosuna Polis Saldırısı!

İZMİR (17.05.2014) – Soma’daki işçi katliamını proteste etmek için Alsancak Sevinç Pastanesi önünde toplanarak Konak Meydanı’na gitmek isteyen kitleye polis saldırdı.

Devamını oku...

Soma Katliamı Avcılar’da Protesto Edildi

İSTANBUL (16.05.2014)  - Soma’da gerçekleşen katliam Avcılar’da ilerici-devrimci kurumlar tarafından düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. Avcılar Gezi Dayanışması’nın çağrısıyla gerçekleştirilen yürüyüşte Demokratik Haklar Federasyonu da yer aldı.

Devamını oku...

Dersim DHF’den 18 Mayıs çağrısı

DERSİM (17.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Dersim örgütlülüğü, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya'nın katledilişinin 41. Yıl dönümünde yapacağı anma eylemine, tüm ilerici, devrimci ve demokratlardan katılım çağrısı yaparak ‘alanlarda Komünist Önder Kaypakkaya’yı sahiplenelim’ dedi.

Devamını oku...

Ovacık’ta Halk Soma İçin Alanlardaydı

DERSİM-OVACIK (16.05.2014) – Ovacık halkı Soma'da yaşanan işçi katliamını protesto etti.

Devamını oku...

Pülümür Halkı Soma’daki İşçi Katliamını Unutmadı

PÜLÜMÜR (16.05.14) - Soma’da yaşanan katliamda yaşamlarını yitiren işçiler için Pülümür’de anma yapıldı.

Devamını oku...

Mersin’de Maden İşçisi Sonsuzluğa Uğurlandı!

MERSİN- MUT (16.05.2014) – Manisa’nın Soma ilçesinde madende gerçekleşen işçi katliamında yaşamını yitiren işçilerden birinin cenazesi dün Mersin’in Mut ilçesinde sonsuzluğa uğurlandı.

Devamını oku...

Gemlik Halkı Soma İçin Ayakta

BURSA (16.05.2014) - Aralarında Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) ‘nin de bulunduğu Gemlik Emek ve Demokrasi Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen kitle SOMA’da yaşanan işçi katliamına karşı protesto yürüyüşü düzenledi.

Devamını oku...

Mersin’de Polis Saldırısı

 MERSİN (16.05.2014) - Mersin'de, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen işçi katliamını protesto eden öğrenci ve emekçilere polis biber gazı, plastik mermi ve tazyikli suyla saldırdı.

Devamını oku...

‘Soma'nın Hesabı Sorulacak’

ADANA (16.05.2014) – Adana'da Soma'da katledilen canlar için yüzlerce insan sokağa çıktı.

Devamını oku...

​Varto Soma İçin Yürüdü (Video Haber)

MUŞ (16.05.2014) - Muş' un Varto İlçesinde Soma'da yaşanan işçi katliamı düzenlenen kitlesel bir yürüyüşle protesto edildi.

Devamını oku...

DHF’nin Merkezi Çorum Anması İptal Edildi

İSTANBUL (16.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu 18 Mayıs günü Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya'nın mezarının bulunduğu Çorum'da düzenleyeceği 18 Mayıs Anmasını iptal ettiğini açıkladı.

Devamını oku...

Antalya DHF’den İbrahim Kaypakkaya Anmasına Çağrı

ANTALYA (16.05.2014) - Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Antalya örgütlülüğü, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 41. yıl dönümünde yapacağı yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Devamını oku...

‘Maden İşçileri Kapitalizmin Kar Hırsı Yüzünden Katledildi’

DERSİM (16.05.2014)- Dersim Merkez’de DHF ve Halk Cephesi soma için ortak yürüyüş gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Eskişehir'de Soma Protestosu

ESKİŞEHİR (15.05.2014) - Eskişehir’de Soma’da yaşanan işçi katliamını protesto için eylem gerçekleşti.

Devamını oku...

Roboski’den Soma’ya Katliamlar Sürüyor

MUŞ  (15.05.2014) - 13 Mayıs günü somada gerçekleşen işçi katliamı sonrasında KESK, TMMOB, TTB VE DİSK in almış olduğu karar doğrultusunda muş/bulanık ilçesi işçi ve emekçileri iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Soma Katliamının Hesabını Soracağız!

ANKARA (14.05.2014) - Manisa'nın Soma ilçesinde ki maden ocağında gerçekleşen katliam Ankara'da protesto edildi.

Devamını oku...

Soma Katliamı Antalya’da Protesto Edildi

ANTALYA ( 14.05.2014) - Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan işçi katliamını protesto etmek amacıyla Antalya'da yürüyüş gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Soma Katliamı Lanetlendi

DERSİM-HOZAT (14.05.2014) - Soma’da yüzlerce maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan katliamın hesabını sormak için ülkenin dört bir yanında gerçekleştirilen protestolara Hozat halkı da tam destek verdi.

Devamını oku...

Soma Eylemine Polis Saldırısı

BURSA (14.05.2014) - Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan işçi katliamını protesto etmek için Setbaşı Mahfel’de toplanarak AKP Bursa il binasına doğru yürümek isteyen kitleye polis heykel meydanında saldırdı.

Devamını oku...

Dersim Halkı Soma İçin Sokağa Çıktı

DERSİM (14.05.2014) - Dersim Halkı Soma’da yaşanan işçi katliamını protesto etmek amacıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Devamını oku...

'Kaza Değil Kader Değil Bu Bir Katliam'

MERSİN (14.05.2014) - Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen işçi katliamını yaptığı eylemle protesto etti.

Devamını oku...

Bursa Örgütlülüğünden 18 Mayıs’a Çağrı

BURSA (14.05.2014) - DHF Bursa örgütlülüğü, Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya'yı katledilişinin 41.yılında yapacağı yürüyüşle anacağını duyurdu.

Devamını oku...

Soma'da Erdoğan Protestosuna Polis Saldırısı!

İZMİR (14.05.2014) - Manisa Soma’da yaşanan madenci katliamının ardından Soma’ya gelen Başbakan Erdoğan aralarında DHF’nin de bulunduğu devrimci demokratik kitle örgütleri, Soma halkı ve işçi yakınları tarafından protesto edildi.

Devamını oku...